Škoda s Kodiaqem vstupuje do segmentu velkých SUV. Konečně!

Máte rádi SUV a navíc si potrpíte na škodovky? Donedávna byl jedinou volbou crossover SUV postavený na platformě Octavie Scout. Nyní je všechno jinak – mladoboleslavská automobilka vypouští do automobilového světa horkou novinku, se kterou pravděpodobně uspěje i na americkém trhu. Škoda Kodiaq je pro Škodu doslova revoluční, protože se s ním pouští do neprobádaných vod segmentu velkých SUV. Již nyní je jasné, že model pojmenovaný po největším poddruhu medvěda hnědého bude mít velký úspěch.

Kodiaq má impozantní rozměry

Proč by vás měla Škoda Kodiaq zajímat? Pokud jste doposud neviděli exkluzivní video a fotografie, měli byste to urychleně napravit. Silné a prostorné SUV budí svým designem vycházejícím ze studie Vision S emoce. S délkou 4,7 metru, šířkou 1,8 metru a rozvorem 2,8 metru jde o největší škodovku. Úctyhodné rozměry má i zavazadelník, který po sklopení sedadel nabízí přes 2000 litrů. Základní objem činí 720 litrů a o 60 litrů tak překonává prostorný kufr Superbu Combi.

speedzone-cz_auto-poly_cz_01

Škoda Kodiaq je velké SUV a jako takové přepraví až 7 cestujících. V zadní řadě se pohodlně usadí i dospělé osoby s výškou kolem 180 cm. Navzdory třetí řadě sedadel se stále něco vejde do zavazadelníku.

Dostatečně výkonné motory a vychytávky všeho druhu

Majitelé přívěsů jistě přivítají s otevřenou náručí silný dvoulitrový diesel s výkonem 190 koní. Bez sebemenšího zaváhání utáhne karavan do hmotnosti 2,5 tuny. Na opačném konci nabídky stojí základní benzínový čtyřválec 1,4 TSI s výkonem 110 kW. Ani ten nemá s kolosem jako je Kodiaq žádné potíže a propůjčuje vozidlu dostatečnou dynamiku.

Stejně jako nová Škoda Fabia a Octavia, také Kodiaq umocňuje celkový dojem přítomností simply clever detailů. Velmi praktická je plastová lišta, která se vysune vždy při vystupování – díky ní se vám nestane, že odřete dveře svého nebo cizího vozu. Samozřejmostí jsou moderní systémy – třeba přední kamera area view pro snadné parkování.

Zajímají vás další informace a platný ceník Škody Kodiaq? Vše najdete na webu oficiálního dealera www.auto-poly.cz.