Zaměstnavatel může kvalitním školením řidičů referentů jenom získat

Máte ve své firmě zaměstnance, kteří sice nepracují jako řidiči z povolání, ale přesto v rámci výkonu práce řídí vozidlo? Může se přitom jednat o občasný přesun firemním nebo soukromým vozem, pendlování po areálu nebo služební cestu – v každém případě je takový zaměstnanec řidičem referentem a podle zákona musí podstoupit školení.

Zákon dává zaměstnavatelům poměrně volné ruce. Nijak nedefinuje, jak by mělo školení řidičů referentů probíhat, a dokonce ani periodicitu. Přesto byste měli k výběru kurzu přistupovat zodpovědně a zvolit takovou formu, která bude pro řidiče referenty prospěšná.

Ekonomickým řešením je školení řidičů online. Zaměstnanci ho mohou podstoupit kdykoliv a kolikrát chtějí. Bezesporu jde o levnější variantu než klasické prezenční školení řidičů.

Ukázka z online kurzu školení řidičů

Ukázka z online kurzu školení řidičů

Pro řidiče, kteří mají řidičské oprávnění teprve krátce, jsou vhodnější prezenční kurzy. Akreditovaní lektoři z pražské Autoškoly King je provádí přímo u klienta, a to bez ohledu na počet účastníků. V rámci školení se zaměstnanci naučí, jak jezdit s ohledem na nízkou spotřebu a zároveň šetrně vůči automobilu.  

Kurzy řidičů referentů lze absolvovat v češtině i v anglickém jazyce. Standardní délka je 90 minut, ale po domluvě může být individuální. Na vyžádání lektor obsah školení může upravit s ohledem na individuální požadavky klienta. Obecně se kurzy zabývají právem a povinnostmi zaměstnanců a zaměstnavatelů, postupem při řešení dopravní nehody, bodovým systémem, bezpečnou a defenzivní jízdou, zvláštními předpisy a v neposlední řadě také novými pravidly silničního provozu.

speedzone-cz_king-skoleni_cz_02

Prezenční školení řidičů

Akreditované školení řidičů může zahrnovat také praktickou část. Jedná se o volitelné školení určené začátečníkům a zaměstnancům, kteří delší dobu neřídili a vrátí se k volantu při výkonu práce ve vaší firmě.

Chcete se o školení řidičů referentů dozvědět více? Ať už vás zaujaly prezenční nebo online kurzy, další informace najdete na www.king-skoleni.cz.